ВИХОВНА РОБОТА

2023-2024 н.р.
Спеціальний онлайн-урок до Дня Соборності України!-22.01.2024



Участь із здобувачами освіти в спеціальному онлайн-уроці до Дня Соборності України!

В здобувачів освіти була унікальна можливість дізнатися про передумови виникнення цього свята, довідатися більше про Акт Злуки, що став історичним обʼєднанням українських земель в одній державі, та надвагому подію для нашої державності - проголошення Української Народної Республіки.

Але і це ще не все! Адже урок було розроблено, який поєднував в собі не лише історичні, а й новітні факти про сучасну Верховну Раду України та державний устрій нашої країни! 

А наприкінці кожен зміг взяти участь у крутій вікторині!

Сьогодні ворог знову прагне знищити українську єдність та незалежність і окупувати нашу землю. Тож давайте  обʼєднаємося і покажемо нашу згуртованість і незламність у спільній боротьбі! 

#День_Гідності_та_Свободи_в_Україні
Сьогодні Україна відзначає одну з ключових дат нашої новітньої історії — 10-ту річницю Революції Гідності.
21 листопада є символом сили, вольової рішучості та непохитної віри у європейське майбутнє.
За перше десятиліття Україна і всі ми, її громадяни пройшли вражаючий шлях. Ми визначили свій вибір: свобода, гідність та незалежність.
Ця дата є важливим нагадуванням про єднання народу, про відповідальність держави та спільний погляд в майбутнє.
Саме цим подіям була присвячена виховна година: «Вистояли на майдані, вистоїмо у війні», яку підготувала для здобувачів освіти групи 13
викладач історії ДНЗ «Волочиський промислово - аграрний професійний ліцей» Катерина Мельник .
Присутні мали можливість перегорнути сторінки цих подій, ознайомитися з причинами та наслідками Революції Гідності, а також у письмовій формі висловити свої думки з приводу таких понять, як «Гідність» та «Свобода».
Разом ми зможемо подолати всі труднощі. Борімося - поборемо!
Слава Україні!
Героям Слава!
Возможно, это изображение 11 человек и текст


29 вересня в Україні відзначається День пам'яті жертв Бабиного Яру. У 2023 році - це 82-річниця наймасовішого розстрілу, який скоїли нацисти 29-30 вересня 1941 року в урочищі на території Києва. Тоді загинуло понад 33 тисячі людей.
Українська держава та громадськість приділяє велику увагу вивченню історії Голокосту та інших геноцидів, формуванню в українському суспільстві атмосфери толерантності, міжнаціональної та міжрелігійної злагоди та порозуміння.
З цією метою 2 жовтня 2023 року викладачем історії ДНЗ "Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей" Катериною Мельник було підготовлено та проведено урок пам'яті на тему: "Бабин Яр-не підлягає забуттю!" Учасниками заходу були здобувачі освіти навчальних груп №№ 13,15 та 38.
Учні мали змогу погортати сторінки того жахіття та почути свідчення очевидців тих подій.
Річниця трагедії Бабиного Яру- це привід не тільки згадати жертв війни та Голокосту, але й

День пам'яті жертв Бабиного Яру
29 вересня в Україні відзначається День пам'яті жертв Бабиного Яру. У 2023 році - це 82-річниця наймасовішого розстрілу, який скоїли нацисти 29-30 вересня 1941 року в урочищі на території Києва. Тоді загинуло понад 33 тисячі людей.
Українська держава та громадськість приділяє велику увагу вивченню історії Голокосту та інших геноцидів, формуванню в українському суспільстві атмосфери толерантності, міжнаціональної та міжрелігійної злагоди та порозуміння.
З цією метою 2 жовтня 2023 року викладачем історії ДНЗ "Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей" Катериною Мельник було підготовлено та проведено урок пам'яті на тему: "Бабин Яр-не підлягає забуттю!" Учасниками заходу були здобувачі освіти навчальних груп №№ 13,15 та 38.
Учні мали змогу погортати сторінки того жахіття та почути свідчення очевидців тих подій.
Річниця трагедії Бабиного Яру- це привід не тільки згадати жертв війни та Голокосту, але й вшанувати героїв опору нацизму, виховувати молодь на прикладах взаємоповаги між народами, духовного подвигу заради рятування життя людей, виховувати свідомих та гідних патріотів своєї держави.


2022-2023 н.р.



    20 лютого в Україні вшановують День пам'яті Героїв Небесної Сотні. Саме цього дня у центрі столиці, на Майдані Незалежності, загинуло найбільше активістів Революції Гідності.
Щороку у ці дні в Україні проходять заходи до пам'ятної дати - вшановують полеглих учасників Революції, які віддали своє життя за ідеали демократії та права і свободи українців. Цього року, під час повномасштабної війни, низка подій проходить під гаслом "Небесна Сотня - перші герої російсько-української війни".
    ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний ліцей» не залишився теж осторонь цієї події. Викладач історії Мельник К.В. разом зі здобувачами освіти провели урок-реквієм «Вони тримають за нас небо». Присутні мали змогу поринути у події тих страшних днів, ознайомитися з біографічними довідками наймолодших Ангелів Майдану, здійснити віртуальну мандрівку тими подіями та пройтися тими стежками, де відбувалися ці фатальні події.
    Хвилиною мовчання вшанували тих, хто віддав життя за нашу свободу, за нашу волю та прагнення жити в незалежній, вільній та демократичній державі.
    На завершення учасники заходу запалили свічки пам’яті, як символ про тих, хто тримає за нас небо

    Добро завжди перемагає зло. Рано чи пізно, але перемагає. Добрих людей в рази більше за ницих і нещирих, байдужих і заздрісних.
Щоб ще раз зробити наголос на цій аксіомі, в нашому навчальному закладі проводиться багато виховних годин, бесід, які мають на меті формування в молодих людей свідомого ставлення до людських чеснот, до розуміння доброти, до спонукання робити хороші вчинки та готовності завжди прийти на допомогу.
Саме така виховна година на тему "Щоб добре жити - треба добро творити", була проведена для здобувачів освіти своєї групи (професія "Столяр будівельний, верстатник деревообробних верстатів) та здобувачів освіти групи № 38 (професія "Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів; електрозварник ручного зварювання; водій автотранспортних засобів категорії “С”).
Молоді люди з цікавістю та розумінням слухали педагога, задавали питання та дискутували.

Урок-пам'яті "Ми пам'ятаємо Героїв Крут"
29.01.2023




Багато знакових подій пережив український народ за всю історію свого існування. На жаль, ледь не кожна сторінка нашої історії омита кров’ю Героїв. Однією з таких трагічних і водночас героїчних дат є 29 січня, коли вся Україна вшановує пам’ять Героїв Крут. 105 років тому біля станції Крути кілька сотень київських студентів та гімназистів вступили у нерівний бій з чотирьохтисячною більшовицькою армією. Герої Крут призупинили наступ військ на столицю України, що дало змогу урядові Української Народної Республіки домогтися міжнародного визнання України на мирних переговорах у Бресті. Це було перше у ХХ столітті офіційне визнання нашої держави, що утвердило на політичній карті Українську державу.
Українські юнаки постали у смертельний поєдинок з лютим і нещадним ворогом, билися до останнього набою, до останнього подиху і вписали героїчну сторінку в історію визвольних змагань нашого народу. Подвиг Героїв Крут, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишаться, як символ національної честі та гідності.
Через ціле століття нескорений дух, патріотизм і любов до України передались сучасним захисникам рідної землі – українцям, які проявляючи неабияку мужність, відвагу, героїзм, жертовність та демонструючи незламність духу, виборюють майбутнє, про яке мріяли цілі покоління українських патріотів.
Вшановуючи пам’ять загиблих під Крутами, ми низько схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто віддав своє життя у боротьбі за єдину, неподільну, незалежну Україну.Саме цьому був присвячений урок-пам'яті "Ми пам'ятаємо Героїв Крут" підготовлений викладачем історії Волочиського ДНЗ "ВПАПЛ" Мельник К.В. для здобувачів освіти навчальних груп 13 та 35.
Герої живуть у нашій пам’яті, вони живуть у тих, хто продовжує їх справу, вони живуть доти, поки жива їх слава.

Онлайн виховна година присвячена Дню Соборності України - 22.01.2023 - https://youtu.be/oXWQbol9ySM



Правова вікторина "Ти - людина, отже, ти маєш права"
У рамках проведння декади загальноосвітніх дисциплін з 03 по 14 жовтня 2021 р. викладачем історії було організовано та проведено правову вікторину 04.10.2021, серед учнів груп № 12,15 та 18. 








14 травня – День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни

 




 На знак поваги до українських громадян, що рятували євреїв від знищення нацистами, до їх співчуття та солідарності, депутати Верховної Ради прийняли Постанову Верховної Ради України від 02.02.2021 № 1178- ІХ про вшанування пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.  Нею було встановлено відзначення щорічно 14 травня  Дня пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. 

Саме цим подіям у ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей»  було проведено виховну годину на тему: «Той, хто врятував одну душу, врятував світ», де викладач історії Мельник К.В. ознайомила учнів із подіями тих часів. До уваги учнів були представлені свідчення очевидців (Суботенко Н., Ярова С., Назаренко В.), переглянуто документальний фільм «Праведники». Викладачем було проаналізовано статистичні свідчення за якими Україна посідає 4- місце в світі по кількості врятованих євреїв.

Здобувачі освіти мали можливість здійснити віртуальну подорож по «Алеї Праведників світу», яку було відкрито в місті Одеса у 2001 р. Об’єкт розташований на території Прохоровського скверу - місця, звідки колони євреїв прямували у напрямку с.Богданівка Миколаївської області.

Алея складається з двох березових гаїв, кожне дерево у яких було висаджене на честь одеситів «Праведників народів світу».

Виховну годину Катерина Володимирівна завершила такими словами: «Ми всі повинні пам’ятати і не повторювати помилки минулих поколінь – це те, до чого ми маємо прагнути, адже в Україні це лише початковий етап вивчення феномену рятівництва – пошуку фактів та вшанування вчинків рятівників, накопичення фактичного матеріалу, видання спогадів як рятівників так і врятованих».

 

          Віче-реквієм пам’яті Героїв Небесної Сотні «Герої не вмирають просто йдуть з Майдану в небеса"










З метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, викладачем історії ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей» Мельник К.В. було проведено віче-реквієм пам’яті Героїв Небесної Сотні «Герої не вмирають просто йдуть з Майдану в небеса».
Учасники заходу нагадали кожному з присутніх про трагічні події 2013-2014 років. Небесну Сотню вшанували хвилиною мовчання.
Атрибутом заходу стало символічне дерево з птахами, які відлітають у небо…








З метою виховання патріотизму, поваги до минулого українського народу, демократичних цінностей, поглядів на політичні процеси та процеси державотворення в Україні у ДНЗ “Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей» було проведено ряд заходів, присвячених Дню Соборності.
Класні керівники у всіх навчальних групах провели виховні години на тему «Велична і свята, моя – ти Україна».
Викладач історії Мельник К.В. продемонструвала відеофрагменти, присвячені цій пам’ятній даті та розповіла про події, які передували підписанню та проголошенню Акту Злуки УНР і ЗУНР.
Також Катерина Володимирівна підготувала та провела брейн – ринг серед учнів груп № 28 та № 34 на тему: «Соборна мати України – одна на всіх, як оберіг».
Усі питання брейн-рингу безпосередньо стосувалися обраної тематики. Під час даного заходу учні змогли показати свої знання з історії та вміння працювати у команді.
По завершенню виховного заходу команди були нагороджені грамотами І, ІІ ступеня та пам’ятними призами.



ВІЛЬНІ ТВОРЯТЬ МАЙБУТНЄ



День гідності та свободи – одне зі знакових офіційних свят у новітній історії України. Встановлене воно на честь двох знаменних і доленосних подій, які відбулися в Україні, – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
Свято День гідності та свободи має сталу дату відзначання. Щороку це відбувається 21 листопада – в річницю початку Євромайдану. Свято започаткував у 2014 році п’ятий президент України Петро Порошенко указом "Про День гідності і свободи".
Це свято можна назвати наступником Дня свободи, яке впродовж 2005-2011 років відзначалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції, проте було скасоване екс-президентом Віктором Януковичем.
Пам’ятну дату запровадили з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження й донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події, які мали місце в Україні на початку XXI століття.
Українці вшановують патріотизм і мужність своїх співвітчизників, які восени 2004-го та в листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору.


Не виключенням став і наш навчальний заклад. Викладачем історії Мельник К.В. та учнями було підготовлено та проведено виховну годину на тему «Вільні творять майбутнє». Учні згадували події Майдану, декламували вірші про рідну Україну, загиблих героїв та вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

   


Під час заходу було обговорено основні причини та наслідки «Помаранчевої революції» та «Революції Гідності», проаналізовано хід та наслідки Єврореволюції для усього українського народу.
Учасники заходу також мали нагоду розглянути кадри із відеозаписів свідків подій, випусків новин та ознайомитися з ілюстративно-довідковою виставкою, яку організувала бібліотекар.

Немає коментарів:

Дописати коментар

      8 травня Дня пам'яті та примирення   У рамках відзначення 8 травня Дня пам'яті та примирення з метою вшанування подвигу Україн...